PROJEKTY 2015/2016

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.

Zaangażuj, a zrozumiem i nauczę się"

(koordynatorzy: A.Kij, B.Andryszczyk)

W ramach projektu, który realizowany jest od maja do października 2016 roku, odbędą się warsztaty rozwijające zainteresowania i pogłębiające wiedzę z różnych dziedzin nauki (język angielski, historia regionu, matematyka). Uczestnicy zajęć przygotują unikalne nośniki wiedzy - lapbooki. Wyjadą również na zajęcia pokazowe do Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku oraz do Parku Rozrywki Aktywnej "BARTBO" w Butrynach.

"Razem możemy więcej!"(koordynatorzy: J. Maksym, E. Śledzińska)

Od listopada 2015 r. wychowankowie internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego biorą udział w projekcie „Razem możemy więcej!”. Uczniowie uczestniczą w warsztatach konstruowania prostych robotów z wykorzystaniem klocków LEGO Education, uczą się podstaw programowania oraz poszerzają wiedzę z zakresu informatyki, matematyki i nauk przyrodniczych. W ramach projektu zorganizowano wyjazd integracyjny na kręgle oraz zajęcia kulinarne, artystyczne i sportowe. Uczestników czeka również wyjazd do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo. Projekt realizowany jest w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK.

"Nie biorę! - Jutro też nie wezmę!" (koordynatorzy: J. Maksym, E. Śledzińska)

"Pięć zmysłów" (grupa nieformalna: "Odkrywcy")

Głównym celem projektu jest doświadczanie, odkrywanie, poznawanie i pobudzanie wyobraźni uczniów za pomocą zmysłów. Dzięki warsztatom odbiorcy dowiedzą się w jaki sposób można poznawać świat: zobaczyć, dotknąć, poczuć, posmakować, usłyszeć. Pierwsza część projektu składa się z cyklu 5 warsztatów poświęconych każdemu zmysłowi, druga to spotkanie ze światem dinozaurów w Dino Parku w Malborku. Projekt rozpoczął się w marcu a zakończy 10 czerwca 2016r.
Grupę nieformalną „Odkrywcy” tworzą nauczysiele SOSW: p. K. Zielińska, p. B. Andryszczyk, p. A. Kij.

"Czary i mary, cuda i dziwy mazurskiej krainy"
                                                                                      (grupa nieformalna: "Czorty mazurskie)

W trakcie realizacji projektu odbyło  się wiele  ciekawych  zajęć  artystyczno – technicznych oraz inscenizacyjno – teatralnych, w czasie których uczniowie  poznali  kulturę mazurską, opowieści regionalne, przenieśli się w świat legend i baśni.  W dniu podsumowującym całe działanie został rozstrzygnięty konkurs  na najpiękniejsze „Zaczarowane posągi” i makiety „Gdzie jest echo”.  Zaproszeni  goście mieli okazję  przenieść  się w świat legend podczas przedstawienia  pt. „ Czary i mary, cuda i dziwy mazurskiej krainy”,  zaprezentowanego przez uczniów Ośrodka.

II Spartakiada "Sport i zabawa to świetna sprawa!"
(koordynatorzy: J.Maksym, K. Zielińska)

W hali widowiskowo - sportowej w Nidzicy odbyła się już II Spartakiada "Sport i zabawa to świetna sprawa". W zmaganiach sportowych udział wzięło 6 drużyn - wśród nich byli wychowankowie OREW z Nidzicy i Działdowa, uczniowie z SOSW z Elbląga, Iławy, Nidzicy oraz klasa 2 "a" z ZS nr 1 w Nidzicy. Przegranych nie było. Za zwycięstwo i sportową postawę fair play drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody. Wszyscy uczestnicy mieli okazję odświeżyć swoje wiadomości i umiejętności udzielania I pomocy przedmedycznej,  podczas pokazu przeprowadzonego przez instruktorów i wolontariuszy PCK.
Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym PFRON, Starostwa Powiatowego oraz Programu "Działaj Lokalnie IX".

"Wyzwól w sobie moc!" (koordynatorzy: M.Górna, K.Zielińska)

mea suscipi per consules et sacerdotes quinto quoque anno senatus decrevit. Ex iis votis saepe fecerunt vivo me ludos aliquotiens sacerdotum quattuor amplissima collegia, aliquotiens consules. Privatim etiam et municipatim universi cives unanimiter continenter apud omnia pulvinaria pro valetudine mea supplicaverunt.