Nawigacja

Partnerzy

 

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

GRZEGORZ SZAJERKA

533 327 054

grzegorz.szajerka@gptogatus.pl

Realizowane projekty

"Razem możemy więcej"

- projekt realizowany w ramach dofinansowania ze środków dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj, a zrozumiem i nauczę się."
- projekt realizowany w ramach programu "Działaj Lokalnie" Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Starostwa Powiatowego. Dowiedz się więcej...

"Pięć zmysłów"
- projekt realizowany przez grupę nieformalną "Odkrywcy" w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "Warmia i Mazury Lokalnie ". Dowiedz się więcej...

Razem możemy więcej!
- projekt realizowany w ramach programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK. Dowiedz się więcej...

Nie biorę! - Jutro też nie wezmę! - projekt edukacyjno-profilaktyczny realizowany we współpracy z MOPS i GKRPA

 

Realizowne programy

Zapraszamy

liczba odwiedzin: 347748

Wiadomości

 • Wyjazd do kręgielni

  29 czerwca uczniowie internatu przy SOSW wraz z wychowawcami udali się do kręgielni w Działdowie. Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji, oraz o rozwijać umiejętności związane z osiąganiem celu. W drodze powrotnej wymieniali się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjazdem. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka” dofinansowany ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Dzieci i Młodzieży „Światło”.

 • Trening taekwondo

  28 maja 2018 roku wychowankowie internatu przy SOSW uczestniczyli w treningu taekwondo prowadzonym przez Pana Bartosza Zabłotnego trenera sportowego klubu „Egida”. Wychowankowie poznali sztukę samoobrony. Podczas treningu mogli rozwijać swoją sprawność fizyczną, ale również uczciwość, opanowanie, samokontrolę i odwagę. Trening był dla wychowanków zabawą, która wywołała uśmiech na ich twarzach. Trening zorganizowany został w ramach projektu „Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka” dofinansowany ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Dzieci i Młodzieży „Światło”.

 • Nidzickie Targi Pracy i Edukacji

  29 maja 2018 r. uczniowie z SPdP oraz z Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w Nidzickich Tragach Pracy i Edukacji. Celem imprezy była pomoc młodzieży w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz przedstawienie naszej oferty edukacyjnej.

 • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w Miłakowie

  17 maja uczniowie naszego Ośrodka brali udział w Wojewódzkim konkursie przyrodniczo-ekologicznym w Miłakowie. Mieszane drużyny z różnych Ośrodków naszego województwa rozwiązywały zadania o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Atmosfera sprzyjała integracji uczniów. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. Dwóch uczniów naszego Ośrodka z klasy SPDP zajęło I i II miejsce i jeden z kl. I Z wyróżnienie.

 • I Regionalny Konkurs Umiejętności Kulinarnych

  15 maja 2018 roku w Olsztynie w Zespole Placówek Edukacyjnych odbył się I Regionalny Konkurs Umiejętności Kulinarnych. Uczeń naszego Ośrodka, Szkoły Przysposabiającej do Pracy Marcin Krzykowski zajął II miejsce. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwóch  past  kanapkowych oraz zaprezentowanie gotowej potrawy na wybranym pieczywie. Jury oceniało: dekorację potrawy, zaserwowanie, przedstawienie składu oraz walory zdrowotne potrawy.

 • Dominika Mistrzynią Europy !

  W dniach 07 – 13 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w warcaby 64-polowe. Udział brali zawodnicy z 8 krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Litwy, Azerbejdżanu, Mołdawii i Polski. Nasz Ośrodek reprezentowało 6 uczniów. Dominika Woźniak zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Europy w kategorii wiekowej do 23 lat. Kamila Radziewicz wywalczyła medal brązowy. Pozostali uczniowie zajęli: Patrycja Zakrzewska V miejsce, Szymon Zakrzewski V miejsce, Patryk Zakrzewski IV miejsce, Andżelika Radziewicz V miejsce. Dziękujemy Panu Leszkowi Pętlickiemu członkowi Zarządu Europejskiej i Polskiej Federacji Warcabowej, który od listopada 2017 roku prowadził cykliczne zajęcia gry w warcaby oraz nauczycielom Pani Joannie Maksym i Pani Edycie Śledzińskiej.

 • Konkurs „Orzeł biały- nasza duma”

  W marcu bieżącego roku uczniowie wykonali prace plastyczne na konkurs „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowany przez Senat RP dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Praca wykonana przez ucznia Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Kamila Nowakowskiego – została nagrodzona na etapie wojewódzkim konkursu przez panią senator Bogusławę Orzechowską.

 • Wojewódzki konkurs kulinarny w Bartoszycach

  26 kwietnia nasi uczniowie ze szkół: Przysposabiającej do Pracy i Branżowej Szkoły I Stopnia brali udział w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Gotuj na szóstkę – Krowarzywa – czyli kuchnia wegetariańska” w Bartoszycach. Uczniowie pod okiem opiekunki p. Ewy Śliwki wykonali: Branżowa Szkoła I Stopnia: ziołowo – szpinakowe knedliki w sosie pieczarkowym natomiast uczniowie z SPdP wykonali nadziewane bakłażany.

 • I Ogólnopolski Festiwal Piosenki - Ostróda

  24.04-25.04.2018 r. nasza uczennica Natalia Dąbrowska wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży „Śpiewać Każdy Może” w Ostródzie. Natalka wystąpiła z piosenką Sylwii Grzeszczak „Karuzela” zapewniając sobie miejsce w pierwszej dziesiątce. Serdecznie gratulujemy Natalii.

 • Dzień Ziemi z Leśnikami

  W piątek, 20 kwietnia uczniowie  uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi. Gośćmi byli p. Agnieszka Maciąg i p. Słupski z Nadleśnictwa Nidzica. Uczestnicy spotkania obejrzeli fragment filmu, pt. „Ziemia nasz Świat” i wysłuchali prelekcji Pani Agnieszki na temat środowiska przyrodniczego, w którym pracują leśnicy. Wśród zagadnień prezentowanych przez zaproszonych gości znalazły się również te dotyczące ochrony przyrody. Bogata ekspozycja edukacyjna przygotowana przez leśników i organizatorów przedsięwzięcia, p. Elżbietę Orłowską – Ciszek, p. Karolinę Zielińską ip. Ewelinę Kozicką, była okazją do poznania darów lasu, zwierząt leśnych (w tym chronionych) oraz ich odgłosów. Spotkanie z leśnikami było również okazją do nauki odpowiedniego i bezpiecznego korzystania z lasów i ich darów. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Ziemi były podpisy uczestników na „pamiątkowym drzewie”.
  Dziękujemy zaproszonym Gościom za wspólny udział w obchodach Dnia Ziemi !

 • Eksperymenty w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy

  W dniu 19 kwietnia nasi uczniowie odwiedzili pięciolatków z Przedszkola nr 2. Młodzież zaprezentowała dzieciom szereg ciekawych doświadczeń z zakresu chemii i fizyki. Eksperymenty o charakterze badawczym przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Orłowskiej-Ciszek i Karoliny Zielińskiej dotyczyły głównie podstawowych zjawisk zachodzących w wodzie i powietrzu oraz zjawisk termicznych. Mali odkrywcy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywali doświadczenia, m.in. podgrzewali wodę w balonie, wykonywali „szaszłyki balonowe”, tornada wodne, doczepiali szklanki do balonów, podrzucali bańki mydlane, odbijali gumowe jajka, rozpoznawali jajko gotowane od surowego, polewali surowe jajko spirytusem, zanurzali „balonowego nurka” w wodzie. W nagrodę za przeprowadzenie eksperymentów uczniowie- asystenci wraz z opiekunkami otrzymali od Pani Dyrektor Przedszkola nr 2 Hanny Osowskiej, dyplomy „Przyjaciel Przedszkola” z podziękowaniami oraz słodkości.
  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

 • iTeatr „Chłopcy z Placu Broni”

  13 kwietnia o godz. 09:00 nasi uczniowie uczestniczyli w transmisji na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi w spektaklu na motywach powieści Ferenca Molnara w przekładzie Tadeusza Olszańskiego „Chłopcy z Placu Broni”. To jedna z wyjątkowych lektur przeniesiona na deski teatru przez reżysera Konrada Dworakowskiego. To już druga po „Królu Maciusiu I” realizacja tego twórcy pokazana w iTeatrze.

 • Fesiwal Piosenki Ekologicznej

  12.04.2018 r. nasi uczniowie wraz z p. Moniką Miros wystąpili gościnnie na zamku w Nidzicy na Festiwalu Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Nidzicy. Uczniowie zaprezentowali taniec: Czerwone Jabłuszko (Kujawiak).

 • Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”

  Dnia 11.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”. Olimpiada dzieliła się na trzy poziomy : poziom 1 przeznaczony dla uczniów klas III i IV Szkoły Podstawowej, poziom 2 dla uczniów klas V, VI, VII Szkoły Podstawowej, oraz poziom 3 przeznaczony dla uczniów Szkół Gimnazjalnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmował zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowia. Koordynatorami w naszej placówce są p. Ania Chojnacka i p. Gosia Jakobczuk

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego
  13-100 Nidzica
  ul.Wyborska 12
 • +48 89 625 27 34

Galeria zdjęć