Rok założenia: 1996                                             Stowarzyszenie

Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży

"Światło"

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego - KRS 0000050611

Działamy na rzecz ogółu społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy.

Jednym z głównych naszych zadań jest wspieranie działalności edukacyjnej, opiekuńczo
-wychowawczej i społeczno-kulturalnej SOSW na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Główne obszary naszej działalności:

• Inicjowanie, wspieranie i pomoc w różnego rodzaju przedsięwzięciach edukacyjnych, kulturalnych, społecznych i profilaktycznych dzieci i młodzieży.
  • Organizowanie wieloaspektowej pomocy (w tym również rzeczowej i finansowej) dzieciom i młodzieży ze środowisk zaniedbanych społecznie oraz ich rodzinom.
  • Zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym wśród dzieci i młodzieży.
  • Działalność na rzecz integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  • Działalność kulturalno - oświatowa i rekreacyjno - sportowa na rzecz dzieci i młodzieży.
  • Włączanie dzieci i młodzieży w akcje charytatywne i społeczno-kulturalne, uwrażliwiające na krzywdę drugiego człowieka.
  • Promowanie kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz zdrowego trybu życia, szczególnie wśród ludzi młodych.
  • Organizowanie czasu wolnego oraz letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
  • Integrowanie lokalnej społeczności.

Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Nidzicy
39 8834 0009 0010 0287 2000 0010