Rok szkolny 2014/2015

I Spartakiada "Sport i zabawa to świetna sprawa!"
(koordynatorzy: J.Maksym, K.Zielińska)

ggg

Rok szkolny 2013/2014

"Oczami młodego odkrywcy poznajemy i odkrywamy
otaczający nas świat "   (koordynatorzy: M.Michalska-Kopka, A.Chojnacka)

Celem projektu było umożliwienie beneficjentom poznania otaczającego nas świata poprzez obcowanie z przyrodą, z wynalazkami. Zajęcia oraz zorganizowane wycieczki miały pobudzić wyobraźnię i ciekawość uczniów, przekonać, że nauka może być wciągającą i fascynującą przygodą. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach składania modeli technicznych i brył geometrycznych. Efekt został zaprezentowany w dniu 19 listopada 2013r, podczas uroczystego podsumowania projektu.

Rok szkolny 2011/2012

"Boże Narodzenie w tradycji i kulturze Warmii i Mazur"
(koordynator: M.Miros)

W ramach projektu odbyły się zajęcia warsztatowe, na których uczestnicy poznawalili zwyczaje bożonarodzeniowe, śpiewali kolędy, przygotowywali potrawy wigilijne oraz ozdoby świąteczne. Odbyły się też dwa wyjazdy studyjne: do Wioski Garncarskiej oraz do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Rok szkolny 2010/2011

"Najtrudniejszy pierwszy krok..."- droga do sukcesu
(koordynatorzy: J.Maksym, E.Śledzińska)

Głównym celem projektu było zdobycie przez naszych podopiecznych umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych oraz zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

Rok szkolny 2009/201o

"Z odblaskiem bezpieczniej, rowerowo i odlotowo!"
(koordynatorzy: A.Chojnacka. M.Miros)

Celem projektu było zdobycie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu  drogowym oraz nabycie umiejętności wykorzystania tej wiedzy w życiu codziennym przez dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie.

Rok szkolny 2009/2010

"Sztuka pomaga żyć" ks. J. Twardowski
(koordynatorzy: A.Chojnacka, B.Andryszczyk)

Celem projektu było rozwijanie umiejętności aktorskich uczniów. W ramach projektu zorganizowano warsztaty teatralne oraz wyjazd do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Uwieńczeniem projektu było wystawienie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły sztuki pt. "Czerwony Kapturek", do której dzieci przygotowywała p. Dorota Szczepkowska. Stroje i dekoracje przygotowała młodzież z pomocą i pod kierunkiem pani Beaty Żygadło.

Rok szkolny 2008/2009

"Nazywać kwiaty i drzewa po imieniu"
(koordynatorzy: B.Żygadło, A.Uber)

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do rezerwatu przyrody i do szkółki leśnej. Brali udział w zajęciach praktycznych  w Centrum Ogrodniczymi, pielęgnowali szkolne rabaty. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konkursy plastyczne na plakat ekologiczny oraz stroje i zabawki z surowców wtórnych. Uroczyste podsumowanie konkursów nastąpiło podczas integracyjnego festynu sportowo-rekreacyjnego.