Nawigacja

 • Dominika Mistrzynią Europy !

  W dniach 07 – 13 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w warcaby 64 polowe. Udział brali zawodnicy z 8 krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Litwy, Azerbejdżanu, Mołdawii i Polski. Nasz Ośrodek reprezentowało 6 uczniów. Dominika Woźniak uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Europy w kategorii wiekowej do 23 lat. Kamila Radziewicz wywalczyła medal brązowy. Pozostali uczniowie zajęli: Patrycja Zakrzewska V miejsce, Szymon Zakrzewski V miejsce, Patryk Zakrzewski IV miejsce, Andżelika Radziewicz V miejsce. Dziękujemy Panu Leszkowi Pętlickiemu członkowi Zarządu Europejskiej i Polskiej Federacji Warcabowej, który od listopada 2017 roku prowadził cykliczne zajęcia gry w warcaby oraz nauczycielom Pani Joannie Maksym i Pani Edycie Śledzińskiej.

 • Konkurs „Orzeł biały- nasza duma”

  W marcu bieżącego roku uczniowie wykonali prace plastyczne na konkurs „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowany przez Senat RP dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Praca wykonana przez ucznia Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Kamila Nowakowskiego – została nagrodzona na etapie wojewódzkim konkursu przez panią senator Bogusławę Orzechowską.

 • Wojewódzki konkurs kulinarny w Bartoszycach

  26 kwietnia nasi uczniowie ze szkół: Przysposabiającej do Pracy i Branżowej Szkoły I Stopnia brali udział w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Gotuj na szóstkę – Krowarzywa – czyli kuchnia wegetariańska” w Bartoszycach. Uczniowie pod okiem opiekunki p. Ewy Śliwki wykonali: Branżowa Szkoła I Stopnia: ziołowo – szpinakowe knedliki w sosie pieczarkowym natomiast uczniowie z SPdP wykonali nadziewane bakłażany.

 • I Ogólnopolski Festiwal Piosenki - Ostróda

  24.04-25.04.2018 r. nasza uczennica Natalia Dąbrowska wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży „Śpiewać Każdy Może” w Ostródzie. Natalka wystąpiła z piosenką Sylwii Grzeszczak „Karuzela” zapewniając sobie miejsce w pierwszej dziesiątce. Serdecznie gratulujemy Natalii.

 • Dzień Ziemi z Leśnikami

  W piątek, 20 kwietnia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nidzicy uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi. Obchody rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Breńska od przywitania zaproszonych gości, p. Agnieszki Maciąg i p. Słupskiego z Nadleśnictwa Nidzica. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli fragment filmu, pt. „Ziemia nasz Świat” i wysłuchali prelekcji Pani Agnieszki na temat środowiska przyrodniczego, w którym pracują leśnicy. Wśród zagadnień prezentowanych przez zaproszonych gości znalazły się również te dotyczące ochrony przyrody. Bogata ekspozycja edukacyjna przygotowana przez leśników i organizatorów przedsięwzięcia, p. Elżbietę Orłowską – Ciszek, p. Karolinę Zielińską ip. Ewelinę Kozicką, była okazją do poznania darów lasu, zwierząt leśnych (w tym chronionych) oraz ich odgłosów. Spotkanie z leśnikami było również okazją do nauki odpowiedniego i bezpiecznego korzystania z lasów i ich darów. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Ziemi były podpisy uczestników na „pamiątkowym drzewie”.
  Dziękujemy zaproszonym Gościom za wspólny udział w obchodach Dnia Ziemi !

 • Eksperymenty w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy

  W dniu 19 kwietnia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nidzicy odwiedzili pięciolatków z Przedszkola nr 2. Młodzież zaprezentowała dzieciom szereg ciekawych doświadczeń z zakresu chemii i fizyki. Eksperymenty o charakterze badawczym przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Orłowskiej – Ciszek i Karoliny Zielińskiej dotyczyły głównie podstawowych zjawisk zachodzących w wodzie i powietrzu oraz zjawisk termicznych. Mali odkrywcy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywali doświadczenia, m.in. podgrzewali wodę w balonie, wykonywali „szaszłyki balonowe”, tornada wodne, doczepiali szklanki do balonów, podrzucali bańki mydlane, odbijali gumowe jajka, rozpoznawali jajko gotowane od surowego, polewali surowe jajko spirytusem, zanurzali „balonowego nurka” w wodzie. W nagrodę za przeprowadzenie eksperymentów uczniowie- asystenci wraz z opiekunkami otrzymali od Pani Dyrektor Przedszkola nr 2 Hanny Osowskiej, dyplomy „Przyjaciel Przedszkola” z podziękowaniami oraz słodkości.
  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

 • iTeatr „Chłopcy z Placu Broni”

  13 kwietnia o godz. 09:00 nasi uczniowie uczestniczyli w transmisji na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi w spektaklu na motywach powieści Ferenca Molnara w przekładzie Tadeusza Olszańskiego „Chłopcy z Placu Broni”. To jedna z wyjątkowych lektur przeniesiona na deski teatru przez reżysera Konrada Dworakowskiego. To już druga po „Królu Maciusiu I” realizacja tego twórcy pokazana w iTeatrze.

 • Fesiwal Piosenki Ekologicznej

  12.04.2018 r. nasi uczniowie wraz z p. Moniką Miros wystąpili gościnnie na zamku w Nidzicy na Festiwalu Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Nidzicy. Uczniowie zaprezentowali taniec: Czerwone Jabłuszko (Kujawiak).

 • Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”

  Dnia 11.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”. Olimpiada dzieliła się na trzy poziomy : poziom 1 przeznaczony dla uczniów klas III i IV Szkoły Podstawowej, poziom 2 dla uczniów klas V, VI, VII Szkoły Podstawowej, oraz poziom 3 przeznaczony dla uczniów Szkół Gimnazjalnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmował zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowia. Koordynatorami w naszej placówce są p. Ania Chojnacka i p. Gosia Jakobczuk

 • VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

  W dniu  11.04.2018 r. odbył się w naszej placówce VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Przed rozpoczęciem konkursu odbyła się prelekcja przeprowadzona przez st. asp. Macieja Płoskiego, który jak co roku wspierał nasze działanie. Zaszczyciły nas swoją obecnością ośrodki z Województwa Warmińsko – Mazurskiego tj. Żardeniki, Miłakowo, Szczytno, Iława, Elbląg, Bartoszyce. Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego. I miejsce – Nidzica, Iława II miejsce - Elbląg, Żardeniki III miejsce – Bartoszyce, Miłakowo, Szczytno Głównymi sponsorami naszego przedsięwzięcia był Bank Spółdzielczy w Nidzicy oraz Nadleśnictwo w Nidzicy. Organizatorem konkursu była p. Ania Chojnacka :)

 • Szkoła Młodych Patriotów VI

  W ramach obchodów 100 - letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, nasi uczniowie przygotowali plakaty. Młodzież realizuje zadania: "Szkoły Młodych Patriotów VI".

 • Serdecznie zapraszamy !

 • IX Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego w Lidzbarku Warmińskim


   

   

   

   

   

   

   

   

   

  22.03.2018 r. odbył się IX Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego - Lidzbarku Warmińskim - zwyciężyli nasi uczniowie !!!

  Kategoria placówki – chłopcy:
  I miejsce – Paweł Siedlarek
  II miejsce Mateusz Woźniak
  III miejsce Nowakowski Kamil
  Kategoria placówki – dziewczęta:
  I miejsce – Dominka Woźniak
  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
  Dziękujemy p. Jackowi Zielińskiemu za solidne przygotowanie uczniów do turnieju.

 • Światowy Dzień Wody

  ŚwiatowyŚwiatowy Dzień Wody - Obrazek 1💧 Dzień Światowy Dzień Wody - Obrazek 2💧WodyŚwiatowy Dzień Wody - Obrazek 3💧Światowy Dzień Wody - Obrazek 4💦Światowy Dzień Wody - Obrazek 5💧Światowy Dzień Wody - Obrazek 6💦Światowy Dzień Wody - Obrazek 7💧Światowy Dzień Wody - Obrazek 8💦
  Dzisiejszego dnia w ramach ŚWIĘTA WODY,odbyły się wodne eksperymenty, quizy.
  Było wyśmienicie dzięki Naszej wspaniałej p.Eli Orłowskiej - Ciszek i ekipy asystentów.

 • Z wizytą w Izbie Pamięci majora Stefana Gratunika

  Dnia 1 marca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego wybrali się na wycieczkę do Janowa. Celem wyjazdu było zwiedzanie w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – Izby Pamięci majora Stefana Gratunika – żołnierza kampanii wrześniowej, Piłsudczyka, który przez całe swoje życie propagował wartości patriotyczne i pamięć historyczną. Odwiedzili również miejsca pamięci takie jak: Pomnik Pomordowanych i Poległych w czasie II wojny światowej, pomnik majora Stefana Gratunika, pomnik Józefa Piłsudskiego.

   

 • Teatr TVP dla szkół

  23 lutego o godz. 10:00 nasi uczniowie uczestniczyli w transmisji na żywo z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej w spektaklu na motywach powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

 • Podaruj swój 1%

 • Żywa lekcja historii - Teatr Kapsuła Czasu

  22.02.2018
 • Szkolny konkurs pięknego czytania "Patriotki"

  22.02.2018

  Z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Było uroczyście, odświętnie i galowo

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego
  13-100 Nidzica
  ul.Wyborska 12
 • +48 89 625 27 34

Galeria zdjęć