Nawigacja

 • Debata o handlu ludźmi

  Debata o handlu ludźmi
  29.10.2018

  Grupa uczniów z SOSW uczestniczyła w debacie o handlu ludźmi. Debata została połączoną z projekcją filmu pt. „Uprowadzona” w reż. Pierre Morela. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości nauczycieli, pedagogów oraz uczniów na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi.

  Spotkanie odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim natomiast organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Zespół Do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi powołany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 • Ogólnopolska Akcja „Wyślij kartkę do powstańca”

  Ogólnopolska Akcja „Wyślij kartkę do powstańca”

  Uczniowie SOSW uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij kartkę do powstańca” organizowanej w ramach Kampanii „Bohater On – włącz historię!” Organizatorem akcji są Fundacje SENSORIA i ROSA. Nasi uczniowie podczas zajęć poznali historię Powstania Warszawskiego oraz przygotowywali życzenia dla Powstańców, które zostały wysłane pocztą. Celem akcji jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz wzbogacenie wiedzy na temat II Wojny Światowej.

 • VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”

  VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”

  Dnia 25 października 2018 r. w Ostródzie odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Nasza uczennica Natalia Dąbrowska zajęła II miejsce w kategorii solista. Natalia wykonała „Psalm 9”. Na scenie towarzyszył jej zespół taneczny w układzie choreograficznym z flagami.

 • „Na straganie”

  „Na straganie”
  25.10.2018

  W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” nasi najmłodsi uczniowie przygotowali przedstawienie do wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Podczas zajęć edukacyjnych wspólnie stworzyliśmy encyklopedię owoców i warzyw 🍏🍋🍓🍅🍆🌽 Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

 • „Moi przyjaciele z Literkowa”

  „Moi przyjaciele z Literkowa”

  W ramach realizowanego projektu „ Z ortografią w teatrze”, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej poznali bohaterów z miasta Literkowo, którymi byli: Próżniak, Otwartuś, Hałasuś, Cichuś, Żaruś, Porządniś a także Wyjątkuś.
  Środki na realizację projektu pochodzą z programu Działaj Lokalnie X.

 • I Wojewódzki Konkurs "My English Lapbook"

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-V oraz VI-VIII do wzięcia udziału w konkursie. Sczegółowe informacje i regulamin poniżej
  Regulamin konkursu

 • Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

  Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

  W naszej szkole odbyła się kampania społeczna z okazji Międzynarodowego dnia Białej Laski 15.10.2018 r. – 22.10.2018 r. Kampania miała na celu przybliżenie społeczeństwu funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi.

 • „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

   „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

  Uczniowie klas VII i VIII Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy wzięli udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich V”. Podczas zajęć, w ciekawy sposób, młodzieży została przybliżona wiedza na temat  Funduszy Europejskich. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs wiedzy. Troje uczniów z każdej klasy, którym udało się najszybciej i bezbłędnie rozwiązać zadania, otrzymało nagrody w postaci bonów upominkowych do sieci „Empik” ufundowanych przez organizatora akcji.

 • Kampania Białych Serc

  Kampania Białych Serc

  W dniach 12.10-21.10.2018 r. uczestniczyliśmy w KAMPANII BIAŁYCH SERC –europejskim solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy. Uczestnicy kółka plastycznego wykonali plakat promujący kampanię. Promowali również białe serduszka, którymi ozdobili wejście do szkoły i okna. Uczniowie klasy Przysposabiającej do Pracy uporządkowali opuszczone groby na nidzickim cmentarzu. Zapalili znicze i zostawili na grobach białe serca z wikliny. Uczniowie zostali zapoznali ze szkodliwością spożywania napojów energetycznych. Dowiedzieli się w jaki inny sposób można aktywnie spędzać czas wolny.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  22.10.2018

  W ramach konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka, majacego na celu inspirowanie dzieci do codziennego czytania w oddziale I-III odbyl si Ogólnopolski Dzień Glośnego Czytania. Swój udzial w wydarzeniu oprócz naszych malych czytelników i nauczycieli mieli rowniez rodzice, którzy wspolnie odczytali bajke z przewodniej kampanii ksiażki ,,Co sie stanie na leśnej polanie, czyli wesolł przygody Gangu Slodziaków''. Dziękujemy wszystkim za udzial i zaangażowanie.

 • Szkoły z Powiatu Nidzickiego dopisały się do rządowego programu OSE

  Szkoły z Powiatu Nidzickiego dopisały się do rządowego programu OSE

  Dyrektorzy szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, prowadzonych przez Powiat Nidzicki podpisali w dniu 19.10.2018 r. umowy na przyłączenie do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego internetu światłowodowego.

  Podpisanie umów odbyło się w szkole w Stradunach. w obecności Ministra Cyfryzacji Pana Marka Zagórskiego, wicekuratora Wojciecha Cybulskiego.

  OSE to szansa na rozwój dla tysięcy szkół w Polsce., jest to rządowy projekt polegający na zapewnieniu placówkom szkolnym w całej Polsce szybkiego, światłowodowego Internetu. — "Wdrożenie rządowego projektu OSE stanowić będzie cywilizacyjną zmianę dla polskich szkół. Bezpieczny internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy" — czytamy na stronie poświęconej programowi.

 • XVI Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Mławskiego

  XVI Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Mławskiego

  W dniu 18 października dwie uczennice Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy, Dominika Woźniak i Kamila Radziewicz, wzięły udział w XVI Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Mławskiego. Rywalizacja była zacięta, obie dziewczyny znalazły się w pierwszej piątce (na 30 graczy). Dominika zdobyła puchar i tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju.

 • Moja Niepodległa - gra dydaktyczna

  Moja Niepodległa - gra dydaktyczna
  09.10.2018

  W naszym ośrodku odbyła się gra dydaktyczna „Moja Niepodległa” z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Uczniowie szukali ukrytych wiadomości oraz rozwiązywali zadania związane z tematyką Niepodległej i postacią Józefa Piłsudskiego. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali kartki imieninowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego, które zostaną wysłane do muzeum w Sulejówku.

 • Wyjście do Przychodni Weterynaryjnej

  Wyjście do Przychodni Weterynaryjnej

  Czy wiecie jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, jak je pielęgnować i do kogo się zwrócić kiedy są chore?
  Wyjście do Przychodni Weterynaryjnej w ramach zajęć edukacyjnych najmłodszych klas🐶🐱🐰🐹

 • II Wojewódzki Turniej „Bezpieczni na drodze” - Bartoszyce

  II Wojewódzki Turniej „Bezpieczni na drodze” - Bartoszyce

  W dniu 02 października nasi uczniowie wzięli udział w II Wojewódzki Turnieju Ośrodków Szkolno –Wychowawczych „Bezpieczni na drodze”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bartoszycach oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Jesteś – my” Celem turnieju było: podniesienie świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym, wdrażanie niepełnosprawnych uczniów do zachowania szczególnej ostrożności w czasie poruszania się po drogach, integracja młodzieży SOSW województwa warmińsko – mazurskiego, przestrzeganie zasad fair play podczas turnieju oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy biorący udział w turnieju musieli rozwiązać test wiedzy o ruchu drogowym oraz w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali p. Anna Chojnacka oraz uczniowie: Patryk Florysiak, Kamila Radziewicz i Patrycja Zakrzewska. Ośrodek zajął II miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał upominek.

 • Konferencja „1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra”

  Szanowni Państwo,
  Informujemy, że w związku z ogłoszonym przez minister Annę Zalewską Ogólnopolskim Dniem Tornistra Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dziecięcy w Olsztynie organizują konferencję, na którą zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, pielęgniarki i higienistki szkolne oraz rodziców, w sposób szczególny z Rad Rodzicielskich.
  Konferencja odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, w sali nr 52.
  Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie  http://www.ko.olsztyn.pl/2018/09/26/konferencja-1-pazdziernika-ogolnopolskim-dniem-tornistra/

 • Porządkowanie grobów

  Porządkowanie grobów

  18.09.2018 r. pod opieką Pani Moniki Miros oraz Pani Beaty Żygadło uczniowie wybrali się do Radomina aby uporządkować grób z okresu I wojny światowej.

 • Wizyta w Karczmie pod Gołębiem

  Wizyta w Karczmie pod Gołębiem

  Uczniowie kl. III SPdP dnia 15.10.2018 r. odwiedzili Karczmę pod Gołębiem. Poznali pracę kucharza i kelnera oraz wyposażenie techniczne restauracji. Dowiedzieli się jak kelner dokonuje zamówienia przez system komputerowy oraz mogli przyjrzeć się jak w kuchni realizuje się takie zamówienie. Na koniec wizyty skosztowali gorącą potrawę.

 • II Mistrzostwa Świata w Warcabach

  II Mistrzostwa Świata w Warcabach

  W dniach 21-30.08. uczniowie naszej szkoły brali udział w II Mistrzostwach Świata w warcabach 64 polowych Osób Niepełnosprawnych  w Mławie. 
  II miejsce zajęła Kamila Radziewicz i Angelika Radziewicz
  III miejsce Dominika Woźniak
  Uczniowie drużynowo zdobyli złoty medal.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego
  13-100 Nidzica
  ul.Wyborska 12
 • +48 89 625 27 34

Galeria zdjęć