Nawigacja

 • „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

  We wrześniu nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs polega na narysowaniu lub napisaniu własnej historii o dalszych losach Słodziaków. Celem konkursu jest kształtowanie nawyku czytania u dzieci. Zwycięzcy na etapie szkolnym otrzymają maskotkę – Słodziaka. Nagrodą na szczeblu ogólnopolskim jest dofinansowanie księgozbioru do biblioteki szkolnej, a dodatkowo 500 klas ma szansę otrzymać poduszki Słodziaki. Uczniom klasy I-III rozdane zostały albumy. Zadaniem dzieci jest czytanie wraz z rodzicami co najmniej 10 minut dziennie książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Przez kolejne 21 dni uczniowie zbierają do swoich albumów naklejki przyznawane przez nauczyciela na podstawie podpisu rodzica.

 • 36 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży

  36 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży
  15.09.2018

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w 36 pielgrzymce Dzieci i Młodzieży pod hasłem- Kostka znaczy więcej. Pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych z narodzinami i młodzieńczym życiem sw. Stanisława Kostki. W pielgrzymce udział wzięli dzieci i młodzież  z całej Polski.

 • Pierwsza Pomoc

  Pierwsza Pomoc
  14.09.2018

  W naszej szkole odbyła się prelekcja oraz pokaz udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie na wstępie obejrzeli prezentację multimedialną w czasie której mogli przypomnieć sobie w jaki sposób można udzielić osobie poszkodowanej pomocy. Nauczycieli p. Anna Chojnacka i p. Monika Miros zaprezentowały dwa przypadki tj. resuscytację krążeniowo oddechową oraz pozycję bezpieczną boczną. Każdy chętny uczeń mógł poćwiczyć i utrwalić udzielanie pierwszej pomocy.

 • Zapraszamy do udziału !

  Zapraszamy do udziału !

  UWAGA!!!
  W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski SOSW organizuje różnego rodzaju zbiórki:
  1. Zbiórkę makulatury
  2. Zbiórkę baterii
  3. Zbiórkę elektrośmieci (sprzęt RTV, AGD, komputery, telewizory, radia itp.
  4. Zbiórkę plastikowych nakrętek
  Rodziców, uczniów, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół naszej placówki zachęcamy do wsparcia tych akcji. Zapraszamy do udziału ! - Obrazek 1 Zapraszamy do udziału ! - Obrazek 2

 • WITAJ SZKOŁO !

  WITAJ SZKOŁO !
 • Wyjazd do kręgielni

  Wyjazd do kręgielni

  29 czerwca uczniowie internatu przy SOSW wraz z wychowawcami udali się do kręgielni w Działdowie. Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji, oraz o rozwijać umiejętności związane z osiąganiem celu. W drodze powrotnej wymieniali się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjazdem. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka” dofinansowany ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Dzieci i Młodzieży „Światło”.

 • Trening taekwondo

  Trening taekwondo

  28 maja 2018 roku wychowankowie internatu przy SOSW uczestniczyli w treningu taekwondo prowadzonym przez Pana Bartosza Zabłotnego trenera sportowego klubu „Egida”. Wychowankowie poznali sztukę samoobrony. Podczas treningu mogli rozwijać swoją sprawność fizyczną, ale również uczciwość, opanowanie, samokontrolę i odwagę. Trening był dla wychowanków zabawą, która wywołała uśmiech na ich twarzach. Trening zorganizowany został w ramach projektu „Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka” dofinansowany ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Dzieci i Młodzieży „Światło”.

 • Nidzickie Targi Pracy i Edukacji

  Nidzickie Targi Pracy i Edukacji

  29 maja 2018 r. uczniowie z SPdP oraz z Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w Nidzickich Tragach Pracy i Edukacji. Celem imprezy była pomoc młodzieży w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz przedstawienie naszej oferty edukacyjnej.

 • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w Miłakowie

  Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w Miłakowie

  17 maja uczniowie naszego Ośrodka brali udział w Wojewódzkim konkursie przyrodniczo-ekologicznym w Miłakowie. Mieszane drużyny z różnych Ośrodków naszego województwa rozwiązywały zadania o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Atmosfera sprzyjała integracji uczniów. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. Dwóch uczniów naszego Ośrodka z klasy SPDP zajęło I i II miejsce i jeden z kl. I Z wyróżnienie.

 • I Regionalny Konkurs Umiejętności Kulinarnych

  I Regionalny Konkurs Umiejętności Kulinarnych

  15 maja 2018 roku w Olsztynie w Zespole Placówek Edukacyjnych odbył się I Regionalny Konkurs Umiejętności Kulinarnych. Uczeń naszego Ośrodka, Szkoły Przysposabiającej do Pracy Marcin Krzykowski zajął II miejsce. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwóch  past  kanapkowych oraz zaprezentowanie gotowej potrawy na wybranym pieczywie. Jury oceniało: dekorację potrawy, zaserwowanie, przedstawienie składu oraz walory zdrowotne potrawy.

 • Dominika Mistrzynią Europy !

  Dominika Mistrzynią Europy !

  W dniach 07 – 13 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w warcaby 64-polowe. Udział brali zawodnicy z 8 krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Litwy, Azerbejdżanu, Mołdawii i Polski. Nasz Ośrodek reprezentowało 6 uczniów. Dominika Woźniak zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Europy w kategorii wiekowej do 23 lat. Kamila Radziewicz wywalczyła medal brązowy. Pozostali uczniowie zajęli: Patrycja Zakrzewska V miejsce, Szymon Zakrzewski V miejsce, Patryk Zakrzewski IV miejsce, Andżelika Radziewicz V miejsce. Dziękujemy Panu Leszkowi Pętlickiemu członkowi Zarządu Europejskiej i Polskiej Federacji Warcabowej, który od listopada 2017 roku prowadził cykliczne zajęcia gry w warcaby oraz nauczycielom Pani Joannie Maksym i Pani Edycie Śledzińskiej.

 • Konkurs „Orzeł biały- nasza duma”

  Konkurs „Orzeł biały- nasza duma”

  W marcu bieżącego roku uczniowie wykonali prace plastyczne na konkurs „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowany przez Senat RP dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Praca wykonana przez ucznia Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Kamila Nowakowskiego – została nagrodzona na etapie wojewódzkim konkursu przez panią senator Bogusławę Orzechowską.

 • Wojewódzki konkurs kulinarny w Bartoszycach

  Wojewódzki konkurs kulinarny w Bartoszycach

  26 kwietnia nasi uczniowie ze szkół: Przysposabiającej do Pracy i Branżowej Szkoły I Stopnia brali udział w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Gotuj na szóstkę – Krowarzywa – czyli kuchnia wegetariańska” w Bartoszycach. Uczniowie pod okiem opiekunki p. Ewy Śliwki wykonali: Branżowa Szkoła I Stopnia: ziołowo – szpinakowe knedliki w sosie pieczarkowym natomiast uczniowie z SPdP wykonali nadziewane bakłażany.

 • I Ogólnopolski Festiwal Piosenki - Ostróda

   I Ogólnopolski Festiwal Piosenki - Ostróda

  24.04-25.04.2018 r. nasza uczennica Natalia Dąbrowska wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży „Śpiewać Każdy Może” w Ostródzie. Natalka wystąpiła z piosenką Sylwii Grzeszczak „Karuzela” zapewniając sobie miejsce w pierwszej dziesiątce. Serdecznie gratulujemy Natalii.

 • Dzień Ziemi z Leśnikami

  Dzień Ziemi z Leśnikami

  W piątek, 20 kwietnia uczniowie  uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi. Gośćmi byli p. Agnieszka Maciąg i p. Słupski z Nadleśnictwa Nidzica. Uczestnicy spotkania obejrzeli fragment filmu, pt. „Ziemia nasz Świat” i wysłuchali prelekcji Pani Agnieszki na temat środowiska przyrodniczego, w którym pracują leśnicy. Wśród zagadnień prezentowanych przez zaproszonych gości znalazły się również te dotyczące ochrony przyrody. Bogata ekspozycja edukacyjna przygotowana przez leśników i organizatorów przedsięwzięcia, p. Elżbietę Orłowską – Ciszek, p. Karolinę Zielińską ip. Ewelinę Kozicką, była okazją do poznania darów lasu, zwierząt leśnych (w tym chronionych) oraz ich odgłosów. Spotkanie z leśnikami było również okazją do nauki odpowiedniego i bezpiecznego korzystania z lasów i ich darów. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Ziemi były podpisy uczestników na „pamiątkowym drzewie”.
  Dziękujemy zaproszonym Gościom za wspólny udział w obchodach Dnia Ziemi !

 • Eksperymenty w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy

  Eksperymenty w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy

  W dniu 19 kwietnia nasi uczniowie odwiedzili pięciolatków z Przedszkola nr 2. Młodzież zaprezentowała dzieciom szereg ciekawych doświadczeń z zakresu chemii i fizyki. Eksperymenty o charakterze badawczym przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Orłowskiej-Ciszek i Karoliny Zielińskiej dotyczyły głównie podstawowych zjawisk zachodzących w wodzie i powietrzu oraz zjawisk termicznych. Mali odkrywcy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywali doświadczenia, m.in. podgrzewali wodę w balonie, wykonywali „szaszłyki balonowe”, tornada wodne, doczepiali szklanki do balonów, podrzucali bańki mydlane, odbijali gumowe jajka, rozpoznawali jajko gotowane od surowego, polewali surowe jajko spirytusem, zanurzali „balonowego nurka” w wodzie. W nagrodę za przeprowadzenie eksperymentów uczniowie- asystenci wraz z opiekunkami otrzymali od Pani Dyrektor Przedszkola nr 2 Hanny Osowskiej, dyplomy „Przyjaciel Przedszkola” z podziękowaniami oraz słodkości.
  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

 • iTeatr „Chłopcy z Placu Broni”

  iTeatr „Chłopcy z Placu Broni”

  13 kwietnia o godz. 09:00 nasi uczniowie uczestniczyli w transmisji na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi w spektaklu na motywach powieści Ferenca Molnara w przekładzie Tadeusza Olszańskiego „Chłopcy z Placu Broni”. To jedna z wyjątkowych lektur przeniesiona na deski teatru przez reżysera Konrada Dworakowskiego. To już druga po „Królu Maciusiu I” realizacja tego twórcy pokazana w iTeatrze.

 • Fesiwal Piosenki Ekologicznej

  Fesiwal Piosenki Ekologicznej

  12.04.2018 r. nasi uczniowie wraz z p. Moniką Miros wystąpili gościnnie na zamku w Nidzicy na Festiwalu Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Nidzicy. Uczniowie zaprezentowali taniec: Czerwone Jabłuszko (Kujawiak).

 • Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”

  Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”

  Dnia 11.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczna Szkoła”. Olimpiada dzieliła się na trzy poziomy : poziom 1 przeznaczony dla uczniów klas III i IV Szkoły Podstawowej, poziom 2 dla uczniów klas V, VI, VII Szkoły Podstawowej, oraz poziom 3 przeznaczony dla uczniów Szkół Gimnazjalnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmował zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowia. Koordynatorami w naszej placówce są p. Ania Chojnacka i p. Gosia Jakobczuk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego
  13-100 Nidzica
  ul.Wyborska 12
 • +48 89 625 27 34

Galeria zdjęć