Szymon, Julka, Kornelia i Jakub :) Nasza zgrana drużyna młodych konstruktorów.
Nasza szkoła przystąpiła do akcji" Wylosuj Anioła". Uczniowie z klasy SPdP podczas zajęć ksztaltujących kreatywność wykonali kartki urodzinowe dla Blanki. Dziewczynka walczy ze złośliwym glejakiem, a 20 września obchodzi swoje 4 urodziny. Mamy nadzieję, że wywołamy usmiech na twarzy tej dzielnej Wojowniczki. Doceniajmy to co mamy, dostrzegajmy i cieszmy się z małych rzeczy, które nas codziennie spotykają.
Nowa galeria Wspomnienie z wakacji została dodana do albumu fotograficznego
Naszą szkołę już po raz drugi !! 😀 odwiedził Ojciec Robert Wnuk misjonarz z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów , który na co dzień pracuje w N'djamena w Czadzie . Ojciec Robert w fascynujący sposób opowiedział nam , jak wygląda życie w Afryce . Na pokazanych zdjęciach mogliśmy zobaczyć jak wyglądają domy , szkoły i apteka . A na zaprezentowanych filmach obejrzeliśmy , jak afrykańskie dzieci mówią po polsku znany wszystkim wierszyk ,, Idzie kominiarz po drabinie " 🤩 Organizatorem spotkania była pani Beata Andryszczyk - opiekun Samorządu Uczniowskiego
Miło jest nam poinformować, że Nasza placówka w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". 😊W projekcie będziemy promować kulturę oraz wprowadzać uczniów w świat wartości. Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej. Termin realizacji 04.10.2021 r. - 24.06.2022 r.Koordynatorkami ww. Projektu w Naszej szkole są Panie: Alicja Dłuska i Karolina Zielińska 😊
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ruszyła w naszej szkole Zbiórka Używanych Okularów Dla Afryki 👓🕶️🥽Dołącz do akcji - przekaż swoje stare okulary , których już nie potrzebujesz !Zbieramy :- oprawki po okularach- okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych- używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych
Uczniowie klasy VII – VIII oraz I,II,III klasy Szkoły Branżowej I stopnia uczestniczyli w zajęciach z psychologiem szkolnym, mających na celu poszerzenie świadomości na temat przyczyn samobójstw wśród dzieci i młodzieży.
Uczestnicy poznali różnorodne formy wsparcia oraz uzyskali konkretne informacje, jak pomóc osobom potrzebującym w sytuacjach emocjonalnie trudnych.
Zajęcia warsztatowe realizowane były pod hasłem „Życie warte jest rozmowy”.
Uczniowie również poznali możliwość zwrócenia się o pomoc anonimowo poprzez telefon zaufania mając pewność, że za każdym takim numerem kryje się osoba, która może ich wysłuchać i im pomóc.
📞Telefony zaufania:
- dla dzieci i młodzieży: 116 111
- dla osób dorosłych: 116 123
📞Całodobowa Linia Wsparcia: 800 702 222
Obserwujmy 💚
Uważnie słuchajmy 💚
Rozmawiajmy 💚
Bądźmy 💚
Nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "ZBIERAM TO W SZKOLE". Celem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół i przedszkoli. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży sercanów pracujących w Afryce i Azji.Zbieramy zużyte baterie, które będą składowane w specjalnych kartonowych pojemnikach. Baterie można przynosić do świetlicy szkolnej. Oprócz baterii zbieramy również znaczki pocztowe.
Zachęcamy do wsparcia tej akcji ! :)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Na całym świecie około 780 milionów ludzi twierdzi, że chce rzucić palenie, ale tylko 30% z nich ma dostęp do narzędzi, które mogą pomóc im przezwyciężyć fizyczne i psychiczne uzależnienie od tytoniu. Rzucenie palenia przynosi natychmiastowe i długoterminowe korzyści zdrowotne.
Już po 20 minutach niepalenia tętno się wyrównuje, a w ciągu:
Jest wiele powodów aby rzucić palenie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak negatywny wpływ na nasze życie ma używanie wyrobów tytoniowych.
Oto kilka z nich:
Pandemia COVID-19 doprowadziła do tego, że miliony użytkowników tytoniu chcą rzucić palenie. Należy pamiętać, że rzucenie palenia jest wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu dodatkowych stresów społecznych i ekonomicznych spowodowanych przez pandemię. Warto rzucić palenie w każdym wieku, nawet jeśli paliło się lat 30 i więcej. Niepalenie, to same korzyści.
Więcej informacji o Światowym Dniu bez Tytoniu i szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych znajdziesz na:
Wielozadaniowe, kreatywne, odważne i przepełnione miłością KOCHANE MAMY! Wczoraj, dzisiaj, jutro, zawsze i wszędzie W podziękowaniu 26.05.2021 w szkole zorganizowano przegląd recytatorski w języku polskim i angielskim " MAMA-MOTHER".
20 maja to światowy Dzień Pszczół
Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią pszczoły. Dzieci dowiedziały się jak żyją te owady, to jak mieszkają, co jedzą, jak pracują. Poznały rożnice pomiędzy pszczołą a osą, trzmielem czy szerszeniem.
Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną "Plastry miodu". Na zajęciach podkreślona została rola łąki kwietnej, która daje pożywienie dla m.in. pszczoły miodnej.
Na koniec przyczyniliśmy się dla dobra przyrody i zasialiśmy łąkę kwietną przed szkołą. Z niecierpliwością czekamy na dywan pachnących i kolorowych kwiatów.
"Dobro czyń!" pod tym hasłem Polskie Radio Olsztyn 20 kwietnia 2021r. przeprowadziło wywiad z prezesem stowarzyszenia "Światło" p. Anną Chojnacką. Stowarzyszenie działa przy naszym Ośrodku od 2005r. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania.
https://radioolsztyn.pl/dobro-czyn/01302284?fbclid=IwAR0HnZrZNj1zt3F58ynA7zc_bwgeJTMSSa92K7CoFDyk7cLE1282h4GeL3M
Wraz z nadchodzacą wiosną uczniowie klas: trzeciej, drugiej SP oraz SPU1 i SPU2 z wielkim zaangażowaniem wspólnie tworzyli projekt na powitanie kolejnej pory roku. Był spacer i obserwacje budzącej się do życia przyrody. Uczestnicy mieli również okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą cechy wiosennej pogody, zachowania zwierząt i pierwsze wiosenne kwiaty. Narcyz i hiacynt zagościły w realu w naszej szkolnej świetlicy, dzięki czemu uczniowie samodzielnie prowadząc obserwację roślin przekonali się na czym polega ich wzrost. Sadzenie maleńkich cebulek szczypiorku we własnoręcznie ozdobionych minidoniczkach, to była prawdziwa frajda dla naszych młodych ogrodników. Podczas trzech dni projektowej pracy był też czas na wspólne śpiewanie, taniec i twórczość plastyczną. Pięknie ozdobione kwiatami suknie pani wiosny zawisły na świetlicowej tablicy, tworząc kolorową galerię. Dziełem wieńczącym kilka dni wiosennej zabawy i nauki była recyklingowa Marzanna. A to wszystko w ramach kolejnej odsłony Innowacji Pedagogicznej "Pory roku metodą projektu".