Uczniowie poznali teatr Kamishibai - „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Teatrzyk zagościł w naszej szkole na stałe!!!! Teatr Kamishibai zakupiony że środków działaj lokalnie.
Dnia 10.11.2020r. uczniowie upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Wspólnie z nauczycielami śpiewali pieśni patriotyczne, wysłuchali historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz o godzinie 11:11 przyłączyli się do ajcji "Szkoła do hymnu". Uroczystosc zorganizowały M. Miros, M. Rupińska
Ogłoszenie nr 567895-N-2020 z dnia 2020.07.29
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy: Zakup autobusu - ułatwienie dostępu do edukacji, terapii i rehabilitacji społecznej i leczniczej wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy współfinansowanego ze środków PFRON w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III, w obszarze D: likwidacja barier transportowych
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy
Termin składania ofert do 18.08..2020 r. godz. 10.00
Załączniki do pobrania:
Specyfikacja_Istotnych_Warunkow_Zamowienia_SOSW_2020_(2).docx
Zalacznik_nr_1_do_SIWZ_formularz_oferty.docx
Formularz_dodatkowy_do_oferty.docx
Zalacznik_nr_2_do_SIWZ_oswiadczenie_wykonawcy.docx
zalacznik_nr_3_do_SIWZ_specyfikacja_funkcjonalno-techniczna.docxZalacznik_nr_4_do_SIWZ_projekt_umowy.docx
Zalacznik_nr_5_do_SIWZ_oswiadczenie_o_przynaleznosci.docx
Wyjasnienie_tresci_siwz_oraz_zmiana_tresci_siwz.doc z dnia 04.08.2020 r.
Wyjasnienie_tresci_siwz_oraz_zmiana_tresci_siwz_-_z dnia 05.08.2020_r..doc
zalacznik_nr_3_do_SIWZ_specyfikacja_funkcjonalno-techniczna_po_zmianach.docx z dnia 07.08.2020r.
Formularz_dodatkowy_do_oferty_po_zmianach.docx z dnia 07.08.2020r.
Wyjasnienie_tresci_siwz_oraz_zmiana_tresci_siwz_-_10.08.2020_r..docx
zalacznik_nr_3_do_SIWZ_specyfikacja_funkcjonalno-techniczna_po_zmianach_.docx z dn. 10.08.2020 r.
Formularz_dodatkowy_do_oferty_po_zmianach_z_dn._10.08.2020_r..docx
Informacja_o_otwarciu_ofert.pdf z dn. 18.08.2020 r.
Nasza Szkoła po raz drugi dołączyła do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Już 1 października mieszkańcy internatu wykonali prace porządkowe przy Pomniku Wołyńskim. W ostatnim tygodniu października uczniowie trzeciej klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali – podczas zajęć praktycznych- piękne stroiki i wianki nagrobne. Podczas wizyty na cmentarzu dnia 28 października złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy światełka pamięci przy Pomniku Wołyńskim, na grobie księdza Jana Rymkiewicza oraz u państwa Urszuli i Sławomira Knapińskich. Na Cmentarzu mieliśmy też możliwość spotkania z panem Hubertem Domańskim, nidzickim regionalistą, który opowiedział nam o prowadzonych przez niego aktualnie badaniach historycznych.
W dniu 23 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach tworzenia gier bez prądu „Przytul Warmię i Mazury” prowadzone przez animatorów Fundacji Szalony Krasnolud. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Innowacji Pedagogicznej „Strażnicy Przeszłości - aktywnie poznajemy historię” prowadzonej przez p. Beatę Żygadło i Monikę Miros. Gościem specjalnym była Pani Zenobia Burska, która przybliżyła nam historię regionu, postaci oraz legendy z nim związane tj: „Legenda o Kamieniu Tatarskim”, „Legenda o rzece Łynie”. Uczniowie pozyskali wiedzę tworzenia gier bez prądu. Na tej podstawie wstępnie zaprojektowali gry związane z naszym regionem.
W dniu 2 października 2020 r. w naszej szkole kolejny już raz obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, tym razem pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Koordynatorzy projektu, panie Joanna Maksym i Edyta Śledzińska, powołały mobilne Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. Patrole przeegzaminowały w sumie 42 osoby, z czego 17 otrzymało tytuł experta i certyfiakt potwierdzający zdanie egzaminu. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Od października 2020 r. w Ośrodku realizowane są zajęcia w ramach projektu „Matematyka – od zabawy do radosnej nauki!”. Głównym celem projektu jest wsparcie uczniów w nauce matematyki poprzez zabawę. Warsztaty, podczas których prowadzący korzystać będą z niekonwencjonalnych metod oraz pomocy dydaktycznych jakimi są klocki Lego - pomogą uczniom polubić i poznać matematykę. Wizualny sposób rozwiązywania problemów, tworzenie modeli (konstrukcje z klocków) ułatwią uczniom zrozumienie pojęć i operacji matematycznych.
Koordynatorami projektu są panie E. Śledzińska i J. Maksym
Murarze - tynkarze podczas praktyk szkolnych.
Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły włączyli się do zbiórki pieniężnej dla Lenki Mazur . Mamy nadzieję , że uda się zebrać potrzebną kwotę , dlatego zachęcamy wszystkich , bo LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA !
Dnia 21 września 2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy oficjalnie zakończono remont świetlicy szkolnej. W spotkaniu uczestniczył Pan Marcin Paliński – starosta nidzicki, oraz zespół BUDIMEX, który realizuje budowę Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych dla Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Dzięki staraniom zespołu BUDIMEX złożono wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany i decyzją Zarządu BUDIMEX S.A w Warszawieotrzymał dofinansowanie w ramach programu ,,Grant na Wolontariat” na wykonanie remontu wraz z wyposażeniem świetlicy szkolnej w kwocie18 800 zł. Szczególnie podziękowania należą się:
Kierownik Kontraktu - Grzegorz Chudzik
Kierownik Budowy- Klaudia Breńska
Kierownik Robót- Andrzej Nowicki
Kierownik Robót- Krzysztof Janiszewski
Inżynier Budowy- Barbara Duliasz
Specjalista Inżynier- Katarzyna Wróblewska
Specjalista Inżynier- Ewelina Paszkot
Kierownik Robót Elektrycznych- Marek Grabowski
Kierownik Robót Sanitarnych- Mariusz Sadłowski
Specjalista ds. Ekonomicznych- Paulina Wosiak
Panu Kazimierzowi Zawistowskiemu
Panu Dawidowi Piotrowskiemu
którzy spędzili z nami bardzo dużo czasu, wykazali dużo cierpliwości i oddania swojej pracy.
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój dzieci i Młodzieży „Światło”, realizuje projekt z funduszy Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii i Nidzicki Fundusz Lokalny pod nazwą „Nadzieja i akceptacja w nowej rzeczywistości”. Odbiorcami projektu są uczniowie i rodzice Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy.
Celem naszego projektu jest podjęcie działań specjalistycznych, które odbudują sprawność intelektualną, psychiczną, psychoruchową dzieci sprzed stanu pandemii. W ramach cyklicznych spotkań rodzice i uczniowie biorą udział m.in. w : webinarach „Zachowania trudne dzieci ze spektrum autyzmu spowodowane izolacją dzieci w związku z COVID-19”, „Budowanie systemu językowego”,konsultacjach ze specjalistami m.in. psychologiem, pedagogiem specjalnym, terapeutą behawioralnym, neurologopedą, zajęciach nakierowanych na indywidualną pracę z dzieckiem w zakresie zajęć specjalistycznych z: arteterapii, treningu umiejętności społecznych (TUS), zajęć rozwijających komunikowanie się, rozwijanie kompetencji emocjonalno – społecznych.
Czas trwania projektu: 1 czerwca – 6 listopada 2020r.
Osoby odpowiedzialne za realizację projektu: Karolina Zielińska, Ewelina Kozicka, Anna Chojnacka
Otrzymaliśmy grant na remont i wyposażenie świetlicy szkolnej w wysokości 18 800 zł brutto w ramach programu Grant na Wolontariat firmy Budimex SA