Nawigacja

  • Zampraszamy!

  • IX Wojewódzki Konkurs Pieśni Religinej „Śpiewam Panu”

    29 października 2019 r w Ostródzie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Piśni Religinej „Śpiewam Panu”Nasza uczennica Natalia Dąbrowska zajęła II miejsce.Zaśpiewała piśń „Nasz Bóg”.Na scenie towarzyszyła jej koleżanka Kamila Radziewicz w układzie choreograficznym z flagami.

  • Pasowanie na ucznia

    W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Do grona naszej szkolnej społeczności wstąpiło siedmioro nowych uczniów Zgodnie z tradycją, uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami wykonując powierzone im zadanie, a następnie pani dyrektor wielkim ołówkiem uroczyście pasowała uczniów którzy ślubowali,, (...) być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie, dbać o dobre imię klasy i szkoły.(...)"Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wszystkim życzymy sukcesów i wiele radości.

  • Internat

    Takich mieliśmy dzisiaj gości w internacie 🐕 Fado, Luna i Astra wywołały wielką euforię. Dziękujemy pani Ani i panu Piotrowi za możliwość zabawy z pieskam

  • „Tydzień zwierząt w edukacji”.

    Miesiąc październik był miesiącem dobroci dla zwierząt z tego powodu najmłodsi uczniowie postanowili zorganizować w ostatnim tygodniu października akcję pt. „Tydzień zwierząt w edukacji”. Celem było przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a ponadto zmobilizować innych do zmiany niewłaściwych zachowań wobec naszych przyjaciół. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych pupili w szkolne progi. Rozmawialiśmy o tym jak o zwierzęta dbać, jak je pielęgnować, czym karmić oraz jakie ważne funkcje i role w naszym życiu spełniają.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    We wrześniu nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, a patronatem konkursu jest sieć sklepów Biedronka. Dzieci otrzymały bezpłatne zestawy książek, pomoce dydaktyczne, a także maskotki i pakiety motywacyjne. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W związku z powyższym uczniowie pod opieką swoich nauczycieli stworzyli przepiękną dekorację, oraz zaprosili specjalnego gościa, którym był Pan Paweł Kaszuba leśniczy Nadleśnictwa Nidzica. Zaproszony gość przeczytał uczniom nie tylko bajkę, ale również opowiedział o tajnikach swojego zawodu.

  • „Szkoła pamięta”

    W dniach 17 i 22 października uczniowie SOSW klasy przysposabiającej do pracy i mieszkańcy internatu odwiedzili cmentarz w Nidzicy. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA” uczniowie uporządkowali teren wokół pomnika Pamięci ofiar rzezi wołyńskiej, teren przy obelisku poświęconym mieszkańcom Nidzicy pochowanych w latach 1839-1945 na cmentarzu ewangelickim w Nidzicy oraz pomnik na cmentarzu wojskowym – poświęcony żołnierzom poległym za wolność ojczyzny w latach 1914, 1939 i 1945. Uczniowie uprzątnęli także stare, opuszczone groby oraz odwiedzili groby zmarłej pani psycholog i kolegi szkolnego. We wszystkich miejscach zapalili światełka pamięci.

  • Kampania Białych Serc w SOSW

    W październiku uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w Kampanii Białych Serc – europejskim solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy. W ramach kampanii uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uszyli samodzielnie symboliczne białe serca i wykonali gazetkę ścienną przybliżającą wszystkim czynniki chroniące młodzież przed depresją i samobójstwem.
    Uczniowie klas IV-VII wykonali prace plastyczne zachęcające do udzielania pomocy i wsparcia kolegom i koleżankom będącym w potrzebie.
    Dnia 17 października uczniowie odwiedzili grób szkolnego kolegi, na którym zalili lampkę i zostawili białe serduszko.

  • „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

    W dn. 16 października Muzeum w Bielsku Podlaskim ogłosiło wyniki międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

    Na konkurs wpłynęły 1947 prace, z całego świata - z Białorusi, Chin, Szkocji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Jury konkursu dostrzegło i doceniło prace dwojga uczniów z SOSW w Nidzicy. Adam Kwiatkowski otrzymał nagrodę a Dominika Woźniak wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

  • Wychowankowie internatu w schronisku w Tatarach

    15 października wychowankowie internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wraz z wychowawcami udali się z wizytą do schronisko dla bezdomnych zwierząt ,,Podaj Łapę " w Tatarach. Wychowankowie zorganizowali zbiórkę karmy oraz zabawek dla potrzebujących psiaków. Wizyta w schronisku to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Zachęcamy wszystkich do takiej inicjatywy. Bezdomnych piesków jest naprawdę dużo i przyda się każda pomoc.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 11 października 2019r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod opieką p. Mileny Rupińskiej, p. Anety Dudzińskiej i p. Marty Bonalskiej. Młodzi artyści zaprezentowali piosenkę i wiersze, składając tym samym podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie i trud pracy nauczyciela.  Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty.

  • Warsztaty

    Dnia 04.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez podróżnika i wielbiciela kultury chińskiej Pana Maciąga. Podczas zajęć poznaliśmy historię i zwyczaje tego pięknego kraju. Nauczyliśmy się posługiwać pałeczkami, liczyć do 10 na jednej ręce, graliśmy w grę PUN HAU K’i oraz pisaliśmy w języku chińskim.

  • Uczniowie SOSW odwiedzają zakłady pracy

    W ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego uczniowie Specjalnej Szkoły Przyspisabiajacej do Pracy wybrali się z wizytą do producenta mebli wypoczynkowych MP Meble Popławscy w Piątkach.

  • Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci

    800 080 222
    – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
    dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


    Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

    Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
    w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
    i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.
    Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
    ze specjalistami z
    Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
    w najtrudniejszych sytuacjach.

    Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
    nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
    Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
    w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
    po wsparcie.

    W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

    Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
    to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu:
    www.liniadzieciom.pl

    Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
    ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

    Departament Informacji i Promocji

    Ministerstwo Edukacji Narodowej
     

  • Zapraszamy!

  • Jesienne skarby

    W celu kształtowania wrażliwość dzieci na piękno jesiennego krajobrazu i poszerzania ich wiedzy na temat ekosystemu jakim jest park 27 września 2019 r. uczniowie oddziału I-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi paniami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego parku. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i barwy polskiej złotej jesieni, rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Dzieci z zapałem zbierały kolorowe liście oraz gromadziły inne skarby jesieni. Po powrocie zbiory znalazły swoje miejsce w kąciku przyrodniczym.

  • Wizyta w piekarni

    Dnia 27 września nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny ,,Od ziarenka do bochenka" oraz ,,Jak powstaje chleb", których celem było ukazanie dawnego i współczesnego procesu powstania chleba. Pieczenie chleba w dawnych czasach było ciężką praca i trudnym zadaniem. Chleb otaczany był szczególnym szacunkiem i czcią na temat którego dzieci dyskutowały podczas zajęć. Następnie wraz ze swoimi paniami uczniowie udali się do pobliskiej piekarni by sprawdzić różnorodność wypieków oraz doskonalić umiejętność samodzielnego dokonywania zakupów. Dowiedzieli się również na czym polega praca rolnika, młynarza, piekarza oraz sprzedawcy. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne przygotowanie zakwasu na żurek.

  • Mazurskie cmentarze

    W czwartek 26 września 2019 r. grupa pasjonatów historii z SOSW w Nidzicy odwiedziła cmentarz w Orłowie. Uczniowie poznali historię największego na Mazurach cmentarza wojskowego, na którym spoczywają żołnierze wojsk carskich i żołnierze armii niemieckiej, którzy polegli w sierpniu 1914 r. Uczniowie odwiedzili także, jak co roku, mogiłę wojenną w Radominie. Uczniowie uprzątnęli teren wokół mogiły i zapalili światełka pamięci.

  • IX Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego – Góry Dębowe

    W sobotę 28.09.2019 r. uczniowie SOSW w Nidzicy wzięli udział w Górach Dębowych w IX Rajdzie Gwiaździstym  poświęconemu Wiktorowi Zacheuszowi Nowowiejskiemu – żołnierzowi niezłomnemu i wieloletniemu działaczowi podziemia niepodległościowego ps. „Jeż”. Delegacja szkolna złożyła pod pomnikiem kwiaty i zapaliła znicz. Następnie wraz z harcerzami uczniowie uczestniczyli w rajdzie pieszym.

  • Festyn rodzinny

    18 września 2019 r. w SOSW w Nidzicy odbył się piknik rodzinny z okazji zakończenia realizowanego projektu z Programu Działaj Lokalnie pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie…czyli jak pokochać przyrodę, żeby ona pokochała nas”.

    W imprezie uczestniczyli wychowankowie ośrodka wraz z rodzicami. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne piknik odbył się w świetlicy szkolnej. Było mnóstwo śmiechu i wspólnej zabawy. Dzieci, rodzice, nauczyciele brali udział w licznych konkursach, pokazach iluzji i zabawach integracyjnych, które prowadził animator zabawy p. Robert

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego
    13-100 Nidzica
    ul.Wyborska 12
  • +48 89 625 27 34

    Adres e-Doręczeń: AE:PL-69522-90353-JBGDC-31

Galeria zdjęć