Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-V oraz VI-VIII do wzięcia udziału w konkursie. Sczegółowe informacje i regulamin poniżej
Regulamin konkursu
W naszej szkole odbyła się kampania społeczna z okazji Międzynarodowego dnia Białej Laski 15.10.2018 r. – 22.10.2018 r. Kampania miała na celu przybliżenie społeczeństwu funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi.
Uczniowie klas VII i VIII Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy wzięli udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich V”. Podczas zajęć, w ciekawy sposób, młodzieży została przybliżona wiedza na temat Funduszy Europejskich. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs wiedzy. Troje uczniów z każdej klasy, którym udało się najszybciej i bezbłędnie rozwiązać zadania, otrzymało nagrody w postaci bonów upominkowych do sieci „Empik” ufundowanych przez organizatora akcji.
W dniach 12.10-21.10.2018 r. uczestniczyliśmy w KAMPANII BIAŁYCH SERC –europejskim solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy. Uczestnicy kółka plastycznego wykonali plakat promujący kampanię. Promowali również białe serduszka, którymi ozdobili wejście do szkoły i okna. Uczniowie klasy Przysposabiającej do Pracy uporządkowali opuszczone groby na nidzickim cmentarzu. Zapalili znicze i zostawili na grobach białe serca z wikliny. Uczniowie zostali zapoznali ze szkodliwością spożywania napojów energetycznych. Dowiedzieli się w jaki inny sposób można aktywnie spędzać czas wolny.
W ramach konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka, majacego na celu inspirowanie dzieci do codziennego czytania w oddziale I-III odbyl si Ogólnopolski Dzień Glośnego Czytania. Swój udzial w wydarzeniu oprócz naszych malych czytelników i nauczycieli mieli rowniez rodzice, którzy wspolnie odczytali bajke z przewodniej kampanii ksiażki ,,Co sie stanie na leśnej polanie, czyli wesolł przygody Gangu Slodziaków''. Dziękujemy wszystkim za udzial i zaangażowanie.
Dyrektorzy szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, prowadzonych przez Powiat Nidzicki podpisali w dniu 19.10.2018 r. umowy na przyłączenie do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego internetu światłowodowego.
Podpisanie umów odbyło się w szkole w Stradunach. w obecności Ministra Cyfryzacji Pana Marka Zagórskiego, wicekuratora Wojciecha Cybulskiego.
OSE to szansa na rozwój dla tysięcy szkół w Polsce., jest to rządowy projekt polegający na zapewnieniu placówkom szkolnym w całej Polsce szybkiego, światłowodowego Internetu. — "Wdrożenie rządowego projektu OSE stanowić będzie cywilizacyjną zmianę dla polskich szkół. Bezpieczny internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy" — czytamy na stronie poświęconej programowi.
W dniu 18 października dwie uczennice Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy, Dominika Woźniak i Kamila Radziewicz, wzięły udział w XVI Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Mławskiego. Rywalizacja była zacięta, obie dziewczyny znalazły się w pierwszej piątce (na 30 graczy). Dominika zdobyła puchar i tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju.
W naszym ośrodku odbyła się gra dydaktyczna „Moja Niepodległa” z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Uczniowie szukali ukrytych wiadomości oraz rozwiązywali zadania związane z tematyką Niepodległej i postacią Józefa Piłsudskiego. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali kartki imieninowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego, które zostaną wysłane do muzeum w Sulejówku.
Czy wiecie jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, jak je pielęgnować i do kogo się zwrócić kiedy są chore?
Wyjście do Przychodni Weterynaryjnej w ramach zajęć edukacyjnych najmłodszych klas
W dniu 02 października nasi uczniowie wzięli udział w II Wojewódzki Turnieju Ośrodków Szkolno –Wychowawczych „Bezpieczni na drodze”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bartoszycach oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Jesteś – my” Celem turnieju było: podniesienie świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym, wdrażanie niepełnosprawnych uczniów do zachowania szczególnej ostrożności w czasie poruszania się po drogach, integracja młodzieży SOSW województwa warmińsko – mazurskiego, przestrzeganie zasad fair play podczas turnieju oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy biorący udział w turnieju musieli rozwiązać test wiedzy o ruchu drogowym oraz w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali p. Anna Chojnacka oraz uczniowie: Patryk Florysiak, Kamila Radziewicz i Patrycja Zakrzewska. Ośrodek zajął II miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał upominek.
Szanowni Państwo,
Informujemy, że w związku z ogłoszonym przez minister Annę Zalewską Ogólnopolskim Dniem Tornistra Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dziecięcy w Olsztynie organizują konferencję, na którą zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, pielęgniarki i higienistki szkolne oraz rodziców, w sposób szczególny z Rad Rodzicielskich.
Konferencja odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, w sali nr 52.
Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie http://www.ko.olsztyn.pl/2018/09/26/konferencja-1-pazdziernika-ogolnopolskim-dniem-tornistra/
18.09.2018 r. pod opieką Pani Moniki Miros oraz Pani Beaty Żygadło uczniowie wybrali się do Radomina aby uporządkować grób z okresu I wojny światowej.
Uczniowie kl. III SPdP dnia 15.10.2018 r. odwiedzili Karczmę pod Gołębiem. Poznali pracę kucharza i kelnera oraz wyposażenie techniczne restauracji. Dowiedzieli się jak kelner dokonuje zamówienia przez system komputerowy oraz mogli przyjrzeć się jak w kuchni realizuje się takie zamówienie. Na koniec wizyty skosztowali gorącą potrawę.
W dniach 21-30.08. uczniowie naszej szkoły brali udział w II Mistrzostwach Świata w warcabach 64 polowych Osób Niepełnosprawnych w Mławie.
II miejsce zajęła Kamila Radziewicz i Angelika Radziewicz
III miejsce Dominika Woźniak
Uczniowie drużynowo zdobyli złoty medal.
We wrześniu nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs polega na narysowaniu lub napisaniu własnej historii o dalszych losach Słodziaków. Celem konkursu jest kształtowanie nawyku czytania u dzieci. Zwycięzcy na etapie szkolnym otrzymają maskotkę – Słodziaka. Nagrodą na szczeblu ogólnopolskim jest dofinansowanie księgozbioru do biblioteki szkolnej, a dodatkowo 500 klas ma szansę otrzymać poduszki Słodziaki. Uczniom klasy I-III rozdane zostały albumy. Zadaniem dzieci jest czytanie wraz z rodzicami co najmniej 10 minut dziennie książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Przez kolejne 21 dni uczniowie zbierają do swoich albumów naklejki przyznawane przez nauczyciela na podstawie podpisu rodzica.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w 36 pielgrzymce Dzieci i Młodzieży pod hasłem- Kostka znaczy więcej. Pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych z narodzinami i młodzieńczym życiem sw. Stanisława Kostki. W pielgrzymce udział wzięli dzieci i młodzież z całej Polski.
W naszej szkole odbyła się prelekcja oraz pokaz udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie na wstępie obejrzeli prezentację multimedialną w czasie której mogli przypomnieć sobie w jaki sposób można udzielić osobie poszkodowanej pomocy. Nauczycieli p. Anna Chojnacka i p. Monika Miros zaprezentowały dwa przypadki tj. resuscytację krążeniowo oddechową oraz pozycję bezpieczną boczną. Każdy chętny uczeń mógł poćwiczyć i utrwalić udzielanie pierwszej pomocy.
UWAGA!!!
W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski SOSW organizuje różnego rodzaju zbiórki:
1. Zbiórkę makulatury
2. Zbiórkę baterii
3. Zbiórkę elektrośmieci (sprzęt RTV, AGD, komputery, telewizory, radia itp.
4. Zbiórkę plastikowych nakrętek
Rodziców, uczniów, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół naszej placówki zachęcamy do wsparcia tych akcji. :)
29 czerwca uczniowie internatu przy SOSW wraz z wychowawcami udali się do kręgielni w Działdowie. Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji, oraz o rozwijać umiejętności związane z osiąganiem celu. W drodze powrotnej wymieniali się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjazdem. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Festyn rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka” dofinansowany ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Dzieci i Młodzieży „Światło”.