Z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Było uroczyście, odświętnie i galowo
Wystawa w 100 – lecie urodzin (01.06.1915 r.) we współpracy z Instytutem Jana Pawła II pt. „Można odejść na zawsze, by stale być blisko.”
W tym roku również realizujemy zajęcia z programu "Bezpiecznego Puchatka"
„Ks. Jan Twardowski jako wzór dla współczesnego patrioty” to hasło wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego z okazji 12 rocznicy śmierci naszego patrona.
Ks. Jan Twardowski zmarł 18 stycznia 2006 r. W związku z tym w naszej szkole zorganizowana została też wystawa o ks. Janie Twardowskim w 100 – lecie urodzin (01.06.1915 r.) we współpracy z Instytutem Jana Pawła II pt. „Można odejść na zawsze, by stale być blisko.” Wystawa składa się ze zdjęć autorstwa Czesława Czaplińskiego, wykonanych w czasie spotkań fotografa z ks. Janem w mieszkaniu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Podczas zajęć kółka historycznego uczniowie zaangażowali się w tworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych, co było jednym z punktów Ogólnopolskiego Konkursu Patriotycznego „Szkoła Młodych Patriotów IV Edycja” . W trakcie zajęć dyskutowano na temat patriotyzmu. Zadawano wiele pytań: Kto jest patriotą? Co to jest patriotyzm? Czy miłość do swojego miasta, to patriotyzm? Uczniowie swoje propozycje zapisali na kartkach i przygotowali gazetkę szkolną.
Do akcji „Marzycielska poczta” dołączyli wychowankowie internatu. Gdy dowiedzieliśmy się o możliwości wysyłania listów postanowiliśmy się przyłączyć. Wychowawcy zaprezentowali profile dzieci, a wychowankowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii. Dzieci samodzielnie wykonały kartki, które wysyłane zostały z nadzieją wywołania uśmiechu na twarzy odbiorcy. Wszystkim odbiorcom „Marzycielskiej poczty” życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń !
Od 29.11.2017 r. w naszym Ośrodku odbywają się cykliczne spotkania z Panem Leszkiem Pętlickim, który prowadzi zajęcia nauki gry w warcaby z uczniami naszego Ośrodku. Celem nauki gry w warcaby jest: aktywne spędzanie czasu, pobudzanie do podejmowania decyzji w sytuacjach trudnych, rozwijanie pamięci oraz koncentracji, radzenie sobie z przegraną oraz pobudzanie logicznego myślenia.
Warsztaty integracyjne z klasą 1 „a” i 3 „e” w Szkole Podstawowej Nr 1 im.Mikołaja Kopernika w Nidzicy🍭
🍩 Podczas zajęć uczniowie wykonali zawieszki choinkowe z gliny, lizaki z modeliny a na zakończenie była moc wrażeń z masą sensoplastyczną. Zadania były realizowane w ramach projektu „Razem możemy więcej” ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Samorząd Uczniowski wraz z P. Beatą Andryszczyk i P. Mileną Rupińską zorganizował warsztaty podczas których, uczniowie rozwiązywali quizy, tworzyli z balonów „Przyjaciela od serca”. Na podsumowanie dekorowaliśmy babeczki.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy zorganizowali pokazy eksperymentów z wodą, ogniem, magnesem, balonem a nawet bańkami mydlanymi.
Każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać eksperyment i na własne oczy zobaczyć m.in. jak balon utrzymuje szklankę. Gośćmi naszego spotkania byli koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy. Pokaz doświadczeń był możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu Naszej nauczycielki przyrody p. Elżbiety Orłowskiej – Ciszek.
Zajęcia odbyły się w ramach cyklu spotkań projektowych „Razem możemy więcej”, które są dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
27 października 2017 r. został zorganizowany wyjazd do Olsztyna do Teatru Lalek, na przedstawienie teatralne ,,Włosy mamy".
W wycieczce udział brali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy klasa 1"a".
Po przedstawieniu dzieci brały udział w lekcji teatralnej. Poznali teatr od kulis, spojrzeli na widownię z perspektywy aktora, porozmawiali z ludźmi teatru. Uczniowie odwiedzili także pracownię plastyczną, gdzie szyje się stroje dla kukieł, maluje i ozdabia pacynki, marionetki, jawajki.
Po teatralnych zmaganiach większość udała się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia biblioteczne. Pozostali zwiedzali alejki i "Starówkę" Olsztyna.
Wyjazd integracyjny został zorganizowany w ramach projektu "Razem możemy więcej", ze środków "Działaj Lokalnie 2017".
W hali widowiskowo – sportowej w Nidzicy odbyła się Spartakiada integracyjna „Wszyscy razem”. Organizatorem było Stowarzyszenie Wspierające Rozwoj Dzieci i Młodzieży "Światło" oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy.
Głównym celem naszego spotkania było: integracja społeczności lokalnej dzieci z różnych placówek terenu gminy Nidzica oraz kształtowanie pozytywnych postaw społecznych poprzez współzawodnictwo fair play .
Na realizację zadania środki zostały pozyskane w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Gminy Nidzica.
Sponsorami spartakiady było Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Stowarzyszenie „Światło”.
Oficjalnego otwarcia Spartakiady integracyjnej „Wszyscy razem” dokonał Starosta Powiatu Nidzickiego p. Grzegorz Napiwodzki i Burmistrz Nidzicy p. Jacek Kosmala.
W Spartakiadzie udział wzięły drużyny szkolne z edukacji wczesnoszkolnej z każdej placówki gminnej oraz Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z Nidzicy i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nidzicy.
Zawodnicy zmagali się w konkurencjach sportowych. Uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy, a także mogli podziwiać występ zespołu tanecznego uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Nidzicy. Po trudach rywalizacji sportowej na każdego czekał ciepły posiłek.
Drużyny i szkoły otrzymały pamiątkowe koszulki, dyplomy, piłki.
Dnia 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Dyrektor szkoły szczególnie ciepło powitała nowych uczniów i nauczycieli.Całej społeczności szkolnej życzyła owocnej pracy i wielu sukcesów.
W dniu dzisiejszym absolwenci odwiedzili mury naszej szkoły i spotkali się z nauczycielami. Gości serdecznie przywitała pani dyrektor Bożena Breńska. Podczas spotkania odżyły wspomnienia - śmiechom i radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.