W maju rozpoczęliśmy realizację projektu "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj, a zrozumiem i nauczę się." Projekt realizowany jest w ramach dotacji w Konkursie Grantowym "Działaj Lokalnie 2016" Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Starostwa Powiatowego. Więcej...
Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Każdy miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych.
W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, zorganizowano dla uczniów projekcję filmów proekologicznych oraz międzyklasowy konkurs plastyczny. Odbyła się również wycieczka do rezerwatu przyrody "Źródła rzeki Łyny im. prof. R.Kobendzy". Organizatorzy obchodów: p. W. Chmielewska-Floch i p. A. Długokęcka
W 1050 rocznicę Chrztu Polski odbył się szkolny „Quiz Wiedzy Historycznej” poprzedzony prelekcją. Lista zwycięzców: w kat. szkoła podstawowa - Patrycja Zakrzewska kl. IV, Kamila Radziewicz kl.; w kat. szkoła gimnazjalna- Katarzyna Rosińska kl.I, Weronika Wolicka kl. I, Patrycja Kowalska kl. II, Patryk Florysiak kl.II, Kuba Salwa kl. II, Agnieszka Byller kl. III
Konkurs zorganizowały panie: Monika Miros, Beata Andryszczyk.
Z uśmiechem, dobrym humorem oraz pląsem uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon wiosenny. Samorząd Uczniowski na czele z DJ Mateuszem przygotował i przeprowadził dyskotekę, na której nie brakowało konkursów oraz przepysznej zabawy. /zdjęcia/
W marcu rozpoczęła się realizacja projektu „Pięć zmysłów” w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia i Mazury Lokalnie. Głównym celem projektu jest doświadczanie, odkrywanie, poznawanie i pobudzanie wyobraźni uczniów za pomocą zmysłów. Pierwsza część projektu składa się z cyklu 5 warsztatów poświęconych każdemu zmysłowi, druga to spotkanie ze światem dinozaurów w Dino Parku w Malborku. Więcej...
W marcu, p. Anna Chojnacka, po raz czwarty już zorganizowała Konkurs Wiedzy o Zasadach Ruchu Drogowego. Zaszczyciły nas swoją obecnością ośrodki z Miłakowa, Elbląga, Iławy, Żardenik, Szczytna oraz Bartoszyc. Pierwsze miejsca równolegle zajęły drużyny z Nidzicy i Miłakowa. Czytaj więcej...
Finaliści konkursu plastycznego „Kartka, laurka dla osoby chorej”, organizowanego przez Stację Opieki Caritas w Nidzicy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pola nadziei”: I miejsce - Krystian Rudziński, Patryk Rzodkiewicz, II miejsce - Tomasz Angielski, Ewa Iwańska; III miejsce - Patrycja Zakrzewska, Klaudia Rostkowska.
Wyróżnienia otrzymali: Patryk zakrzewski, Stefan Gwizdała, Patryk Rzodkiewicz.
"Wiosenne Czytanie" to przegląd recytatorski w języku polskim i angielskim. Nasi uczniowie w tym roku zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Atrakcją przeglądu były występy muzyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
Nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Piłkę Nożną Halową Chłopców do lat 18. W generalnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce. Zawodnikom gratulujemy!
Nasz uczeń, Robert Erynkfajt, wywalczył tytuł Mistrza i Najlepszego Zawodnika w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkół i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Tenisa Stołowego w Miłakowie (kat. grupa starsza chłopców). Robert będzie reprezentował nasze województwo na ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego ZSS "Sprawni Razem" w Płońsku. Aleksandra Erynkfajt wywalczyła II miejsce w kategorii grupa starsza dziewcząt. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie Wigilijne jest już tradycją naszego Ośrodka i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą.
Tego dnia uczniowie
w przedstawieniu jasełkowym przypomnieli wszystkim wydarzenia Nocy Bożego Narodzenia. Wigilia przebiegała
w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba
i wzajemnego przebaczenia, wspólnie śpiewane kolęd i prezenty dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia, dlatego też postanowiliśmy poczuć świąteczną atmosferę troszkę wcześniej i zorganizowaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Przy akompaniamencie kolęd, uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali piękne stroiki i ozdoby choinkowe, którymi później udekorowali świetlicę szkolną.
Warsztaty zorganizowano przy wsparciu finansowym Fundacji ENERGA oraz Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach realizacji projektu "Razem możemy więcej!".
Za nami dzień pełen wróżb i konkursów andrzejkowych. Tańcom nie było końca! Wszystko to za sprawą niezastąpionego DJ Zająca. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę!
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Uczniowie zaprezentowali szeroki repertuar: „Rozkwitają pąki białych róż”, „Siekiera, motyka”, „63 dni Chwały”, „Krakowiak”, „Wojenko, wojenko”, „Jestem Polką i Polakiem”, „Pieśń Legionów”, „Przybyli Ułani pod okienko”. Pokaz umiejętności wokalnych naszych uczniów podziwiali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Nad przeglądem czuwały panie B. Ojrzyńska, A. Chojnacka oraz M. Miros.
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste podumowanie projektu „Czary i mary, cuda i dziwy mazurskiej krainy”, którego pomysłodawcami była grupa nieformalna „Czorty Mazurskie”. Projekt zrealizowano w ramach Programu Mikrodotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie. W ciągu całego przedsięwzięcia odbyło się wiele ciekawych zajęć artystyczno – technicznych oraz inscenizacyjno – teatralnych, w czasie których uczniowie poznali kulturę mazurską, opowieści regionalne, przenieśli się w świat legend i baśni. W dniu podsumowującym całe działanie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze „Zaczarowane posągi” i makiety „Gdzie jest echo”. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać wszystkie prace wykonane na konkurs a także , przenieść się w świat legend podczas przedstawienia pt. „ Czary i mary, cuda i dziwy mazurskiej krainy”, zaprezentowanego przez uczniów Ośrodka.
W hali widowiskowo - sportowej w Nidzicy odbyła się już II Spartakiada "Sport i zabawa to świetna sprawa" zorganizowana przez Stowarzyszenie "Światło". W zmaganiach sportowych udział wzięło 6 drużyn - wśród nich byli wychowankowie OREW z Nidzicy i Działdowa, uczniowie z SOSW z Elbląga, Iławy, Nidzicy oraz klasa 2 "a" z ZS nr 1 w Nidzicy. Przegranych nie było. Za zwycięstwo i sportową postawę fair play drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody. Oprócz sportowej rywalizacji wszyscy uczestnicy mieli okazję odświeżyć swoje wiadomości i umiejętności dotyczące udzielania I pomocy przedmedycznej podczas pokazu przeprowadzonego przez instruktorów i wolontariuszy PCK.
Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego, PFRON oraz Programu "Działaj Lokalnie IX".
Uczniowie naszego ośrodka, pod opieką p. Anny Chojnackiej, uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju Ośrodków Szkolno-Wychowawczych: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – jesień 2015”, który zorganizowano w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Impreza odbyła się w SOSW w Miłakowie pod patronem Starosty Ostródzkiego p. Andrzeja Wiczkowskiego oraz Radnego Powiatu p. Zbigniewa Zabłockiego.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, dyplomy, nagrody a jako zespół pamiątkowy puchar.
Grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w wyprawie do Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO. Korzystaliśmy z wielu aktywnych form rekreacji m.in. park linowy, zorbing, segway, mega piłkarzyki, labirynt osaczonego. Poprzez stworzenie wyjątkowego programu uczestnicy naszej wyprawy mieli szansę na skorzystanie z atrakcji do tej pory im nie znanych oraz doświadczenie nowych przygód. Wrażeń i emocji było co nie miara.
Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji projektu „Odkryj w sobie moc” dofinansowanego z Programu „Działaj Lokalnie IX”) przez Stowarzyszenie „Światło” działające przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy. Koordynatorami projektu są: Karolina Zielińska, Małgorzata Górna.
Uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i nauczyciele wzięli udział w prelekcji na temat bezpiecznego korzystania z sieci Internet, którą przeprowadził mł. asp. Piotr Bojarowicz z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami czyhającymi na nich w cyberświecie oraz prawnymi konsekwencjami grożącymi za niewłaściwe wykorzystywanie możliwości sieci internetowej i urządzeń multimedialnych.